بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 339752
تعداد بازديد از سايت: 208106310
تعداد بازديد زيرپورتال: 950820
اين زيرپورتال امروز: 219
در امروز: 21450
اين صفحه امروز: 98
1397/3/10 پنجشنبه نشست های هنری و آموزشی همراه با معرفی کتاب در کتابخانه الزهرا(س) نشست های هنری و آموزشی متنوع همراه با معرفی کتاب به میزبانی کتابخانه عمومی الزهرا(س) برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، در ادامه برگزاری کارگاه های نقاشی و کاردستی ، زهره آقایی از کتابداران پویای کتابخانه الزهرا (س)؛ با بهره مندی از اشکال هندسی بیضی، دایره ای شکل و خطوط منحنی به کودکان و نوجوانان تصویرسازی از دیگر حیوانات را آموزش داد. سپس کودکان بر اساس آموزش های این کتابدار، به ساخت حیوانات مورد علاقه خود اقدام کردند.

 

در کارگاه کاردستی نیز، آقایی با استفاده از مواد دور ریز و باطله همچون روزنامه های تاریخ گذشته، جعبه ها و کارتون ها؛ پاکتهای زیبا و کاربردی طراحی کرد. این آموزش باعث شد تا کودکان و نوجوانان بر اساس خلاقیت های ذهنی خود به پاکت هایی مجلسی و زیبا را، همراه با تزئیناتی جذاب بسازند.

 

جمع خوانی از هشتمین کتب جشنواره کتابخوانی رضوی

 

به مناسبت برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی و تبلیغ و اطلاع رسانی به اعضا؛ با معرفی و چکیده گویی کتاب «مسافر هشتم داستان زندگی امام رضا(ع)» به روایت مژگان شیخی؛ از این کتاب نیز با حضور کودکان و نوجوانان جمع خوانی شد.

 

زنگ بازی و شادی

 

در این زنگ، با جداسازی گروه های سنی کودک و نوجوان و با تشکیل میزگردی دوستانه در رده های سنی مختلف، این گروه سنی ضمن آشنایی با اسباب بازی ها مختلف و کاربردهای آن؛ با شوق و هیجان بسیار با یکدیگر بازی کردند. گفتنی است از آنجا که این کتابخانه در منطقه محروم و کم برخوردار قرار گرفته است؛ تاکنون توانسته مخاطبین و علاقمندان بسیاری را در حوزه کتاب و کتابخوانی به خود جذب کند.

 

اجرای نمایش همراه با معرفی کتاب

 

در کارگاه نمایش؛ آقایی با معرفی و خوانش دو کتاب با عنوان «کاش یه ماشین داشتم که مشقام رو می نوشت» و «آیا نمک خدا را خورده ای؟» نوشته ی حسن دولت آبادی به معرفی شخصیت های داستان پرداخت.سپس گروه نمایش این کتابخانه ضمن آشنایی با شخصیت ها؛ به ایفای نقش شخصیت های داستان پرداختند.

 

کارگاه آموزش قرآن کریم

 

همچنین به مناسبت ماه مبارک رمضان؛ فاطمه بابایی استاد قرائت و تجوید و حفظ قرآن کریم در باره شأن نزول برخی از سوره های جزء 30 قرآن همراه با معانی و تفاسیر آن با زبانی ساده و روان با اعضا سخن گفت.

.

نشست معنوی با قصه های قرآنی

 

در این نشست، رخساره محمدی از دیگر کتابداران فعال کتابخانه، در دورهمی صمیمانه با عنوان «محفل انس با قرآن» به طور خلاصه از داستان های پیامبران اولوالعظم همچون حضرت محمد(ص)، حضرت ابراهیم، حضرت موسی و حضرت  عیسی و نوح ... برای اعضا قصه گویی کرد و از ماجراهای پندآموز و تاریخی آن برای کودکان صحبت کرد. وی در ادامه از کودکان خواست بر اساس قصه های شنیده شده به نقاشی و تصویرسازی بپردازند.

 

 

 

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما