بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 339771
تعداد بازديد از سايت: 208108903
تعداد بازديد زيرپورتال: 950843
اين زيرپورتال امروز: 238
در امروز: 24043
اين صفحه امروز: 1171397/2/29 شنبه توسط کتابخانه حضرت آیت الله خامنه ای صورت گرفت؛ نشست های نوین مطالعه مفید همراه با شاداب سازی کتابخانه نشست های نوین مطالعه مفید همراه با شاداب سازی و زیباسازی کتابخانه، توسط کتابداران کتابخانه عمومی حضرت آیت الله خامنه ای؛ صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ به ابتکار مرضیه نفری مسئول کتابخانه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای و با هدف شاداب سازی و زیباسازی فضای بیرونی کتابخانه، گلکاری در باغچه های حیاط کتابخانه انجام شد.

نفری بیان کرد: این گل ها شامل: یوکا، یاس، رز و ... می باشد که رنگ و عطر خاصی را به محیط برون کتابخانه ای با خود به همراه آورده است. وی سپس به فضا سازی داخلی با بهره مندی از گل های طبیعی و قفسه های اشاره کرد و افزود: این گل ها با جعبه ها و تاقچه های کتاب برای ارائه نمایش طرح کتابخوان ماه، کتابهای پرمخاطب و همچنین تازه های نشر می باشد که فضایی مناسب و بانشاطی را برای ترغیب مراجعه کنندگان به مطالعه فراهم کرده است.

 

طرح یک جرعه کتاب

 طرح یک جرعه کتاب نیز به پیشنهاد زهرا حیدری از کتابداران پویا و پرتلاش کتابخانه، با هدف معرفی مناسبتهای ملی مذهبی به مخاطبان با بهره مندی از کتاب صورت گرفت. در این طرح، علاوه بر بازنمایی منابع، نام نویسنده و چکیده ای از کتاب ها به نمایش گذاشته می شود. این طرح به منظور آگاهی مردم از مناسبت ها و کتاب های مرتبط با آن می باشد که به صورت دائمی نیز برپا است.


 زنگ مطالعه ویژه مدرسه تیزهوشان میری همراه با نشست کتاب خوان

 فاطمه صادقی مسئول بخش کودک ونوجوان کتابخانه آیت ا.. خامنه ای نیز با رایزنی با مسئولین مدرسه شهید میری ، ساعتی را به عنوان زنگ کتابخوانی با اجرای برنامه های متنوع ویژه دانش آموزان پیشنهاد داد که با موافقت و اجرای این طرح روبرو شد.

 در آغاز این زنگ، دانش آموزان نمایشی از داستانهای کوتاه  «آنتوان چخوف به نام» با عنوان« بوقلمون صفتان» را اجرا کردند.

در این زنگ، صادقی ضمن بیان استانداردهای یک کتابخانه و اهمیت شغل و حرفه کتابداری به تشریح ویژگی‌های یک کتابدار خوب پرداخت. وی سپس گفت: پیشرفت در همه مراحل زندگی فردی و اجتماعی منوط به مطالعه فراوان است و باید برای ایجاد عادت به کتابخوانی، تلاش و تمرین کرد.

 مسئول بخش کودک و نوجوان سپس به پرسش های دانش آموزان پاسخ گفت. در ادامه نیز این گروه سنی با آماده سازی  پاورپونت اهمیت کتابخوانی را به زیبایی بیان کردند.

نشست کتاب خوان مدرسه تیزهوشان میری

 در ادامه این زنگ، 6 نفر از دانش آموزان در قالب نشست کتاب خوان به معرفی کتاب های خوانده شده خود پرداختند:

 سید محمدعلی بهشتی با معرفی «کتاب ناقوس ها به صدا در می آیند» نوشته ابراهیم حسن بیگی؛ ابراهیم انصاری با معرفی «کتاب رابینسون کروزو» نوشته دانیل دفو؛ محسن حیدرزاده عظیمی با معرفی کتاب «مترسک مزرعه آتشین» نوشته محمدرضا هاشم الحسینی؛  سیدعماد صادق حسینی با معرفی کتاب «تبسم های جبهه» نوشته حمید داودابادی؛ محمدمهدی مومنی عظیمی با معرفی کتاب «کتاب دروغگو و جاسوس» نوشته ریکا استید؛ محمد سپهری «کتاب کوری» نوشته ژوزه ساراماگو؛ فاطمه صادقی مسئول بخش کودک و نوجوان کتابخانه آیت ا.. خامنه ای «کتاب فرهنگنامه مشاغل» نوشته  جمعی از نویسندگان؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

نشست قصه گویی و رنگ آمیزی با موضوع کتاب «موموشی»

در این نشست «داستان های موموشی» نوشته کلر ژوبرت از کتاب های برگزیده طرح کتاب خوان ماه اردیبهشت توسط نیره خداداد کتابدار پویا بخش کودک و نوجوان، قصه گویی و بررسی شد.  

 خداداد گفت: این کتاب با وجود تمثیل هایی خاص و نزدیک به واقعیت، کودکان و بزرگترها را در موقعیت های گوناگون تصمیم گیری قرار می دهد و به والدین شیوه های متفاوتی از ارائه حل مشکلات ارتباطی بین والدین و فرزند در سنین رشد را آموزش می دهد. وی افزود: این نشست با حضور خانواده ها همراه بود و هفت داستان از این اثر خوانش و نقاشی و رنگ آمیزی شد. همچنین در این نشست مادران با استفاده از عروسک های دستی و انگشتی، ضمن اجرای نمایش به قصه گویی نیز پرداختند.

 گفتنی است در این نشست یاسمین کیتویی با داستان «بستنی پنیری»؛ ستایش زارعی با داستان «کلاف بازی»؛ زینب سادات بابایی با داستان «موش برفی»؛ سید مجتبی معلم با داستان «تربچه پلو»؛ حدیث علی نژاد با داستان «اگر جای تو بودم»؛ عرفان علی نژاد با داستان «کلمه مخصوص»؛ عارفه عبدلی با داستان «یک کار جالب» همراه با مادرانشان قصه گویی و عروسک گردانی کردند. این فضا باعث ایجاد صمیمیت و اعتماد به نفس بین مادران و کودکان شد.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما