بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 339756
تعداد بازديد از سايت: 208107123
تعداد بازديد زيرپورتال: 950825
اين زيرپورتال امروز: 224
در امروز: 22263
اين صفحه امروز: 102
1397/2/30 يكشنبه با مشارکت و همکاری کتابخانه های ریحانه النبی و آیت الله خامنه ای صورت گرفت؛ برپایی نشست های نقد کتاب و کتاب خوان مدرسه ای همراه با قصه گویی با مشارکت و همکاری کتابخانه های عمومی ریحانه النبی و آیت الله خامنه ای نقد کتاب «به هم رسیدن در میانسی» نوشته مهدی کرد فیروزجایی با حضور نویسنده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ کتابخانه ریحانه النبی با مشارکت کتابخانه آیت الله خامنه ای نشست نقد کتاب «به هم رسیدن در میانسی» نوشته مهدی کرد فیروزجایی را با حضور نویسنده و منتقد فاطمه نفری در کتابخانه آیت الله خامنه ای برگزار کرد.

 

کردفیروزجانی در آغاز این نشست، بیان کرد: در این رمان، نوجوانان و حتی بزرگسالان با آداب و رسوم شمال ایران آشنا می شوند. و نقش اصلی رمان نوجوانی است که به طور ناخواسته و به واسطه برادرش وارد فضای سیاسی و مبارزات علیه رژیم پهلوی می‌شود. وی گفت: این کتاب کم حجم و خوش خوان ویژه نوجوان می باشد  و برگزیده «جشنواره داستان انقلاب»، «جشنواره سراسری اشراق» و «جشنواره طلوع خرداد» نیز بوده است.

 

نفری منتقد این کتاب در ادامه گفت: قلم این نویسنده، بسیار روان و برای نوجوان، جوان و حتی برای قشر بزرگسال هم قابل خوانش است به گونه ای که خواننده را با آن دهه و دیکتاتوری ها و اقالیم و طبیعت مازندران آشنا می کند. وی در پایان گفت: در این اثر کمبودهایی همچون عدم معرفی کامل برخی از شخصیت های اصلی داستان در برخی موارد به چشم می خورد که در چاپ های آینده این مشکل باید رفع باشد.

 

در پایان، اعضاء کانون ادبی کتابخانه ریحانه النبی(س) از بخش های مختلف کتابخانه حضرت آیه الله خامنه ای بازدید کردند.

 

نشست کتاب خوان مدرسه ای توسط کتابدار کتابخانه ریحانه النبی

 

دومین نشست کتاب خوان مدرسه ای نیز توسط معصومه عابدینی از کتابداران پویا کتابخانه در دبستان دخترانه آسیه برپا  شد.

در این نشست 6 نفر از اعضاء به معرفی کتاب های خوانده شده به شرح زیر پرداختند:

 

زهرا محمدی با معرفی کتاب «شما که غریبه نیستید» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی؛ زهرا جعفری با معرفی کتاب «فردوسی» نوشته عزت الله الوندی؛ الهه اکبریان با معرفی کتاب «امیر سکوت و عدالت: امام علی(ع)» نوشته مهدی مرادحاصل؛ ریحانه علیزاده با معرفی کتاب «قصه های حیوانات در قرآن» نوشته مریم بیک محمدی؛ فاطمه کیهانی فرید با معرفی کتاب «پیشوای صبر و بردباری: امام حسن(ع)» نوشته مهدی مرادحاصل ؛ مهدیه موسایی با معرفی کتاب «هم قصه هم پند: 101حکایت اخلاقی» بازنوشته مهدی حجوانی؛ تجربیات مطالعاتی خود را باد یگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

کارگاه آموزش کاردستی همراه با نشست قصه گویی از کتاب جشنواره رضوی به میزبانی کتابخانه ریحانه النبی

 

در این کارگاه، مسئول کتابخانه ریحانه النبی همراه با کتابداران  به آموزش مرحله به مرحله ساخت حشرات متفاوت برای کودکان پرداختند و توضیحاتی در باره محل زندگی و تغذیه برخی حشرات برای آشنایی این گروه سنی ارائه کردند. این آموزش با هدف شناخت کودکان از دنیای پیرامون خود از جمله زیست شناسی به زبان کودکانه در باره انواع حشرات بود.

 

در ادامه نرگس قائم پناه از دیگر کتابداران پویای  این کتابخانه، با بهره مندی از کتاب «داستانهایی از زندگی امام رضا(ع)» از سری داستانهای «مژده گل» نوشته محمود پور وهاب قصه گویی کرد و از کودکان خواست تا داستان های مورد علاقه خود را بازگو کنند. وی گفت: قصه گویی مهارت های کلامی و درست خوانی را افزایش می دهد؛ علاوه بر اینکه کتاب هایی با موضوعات دینی و مذهبی باعث آشنایی کودکان با رفتار و سیره معصومین می شود.

بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما