بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 339780
تعداد بازديد از سايت: 208110175
تعداد بازديد زيرپورتال: 950853
اين زيرپورتال امروز: 248
در امروز: 25315
اين صفحه امروز: 126


1397/2/31 دوشنبه به میزبانی کتابخانه امام علی (ع) انجام شد؛ نشست دورهمی اعضا با کتابداران همراه با خوانش و معرفی کتاب به میزبانی کتابخانه عمومی امام علی (ع)؛ نشست دورهمی اعضا با کتابداران همراه با خوانش و معرفی کتاب های متنوع و بررسیی آنها تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، به همت طیبه قربانی رضوان مسئول کتابخانه امام علی (ع)، نمایشگاه کتاب با موضوع مهدویت و ظهور همراه با احادیث و آیات قرآنی در دو سالن مطالعه خواهران و برادران و همچنین بخش کودک و نوجوان برگزار شد.

 

برگزاری نشست کتاب خوان همراه با چیستان و لطیفه

 

در این نشست که قربانی رضوان آن را برگزار کرد؛ نشست کتاب خوان همراه با اجرای چیستان و لطیفه نیز همراه بود.

فاطمه عبدی با معرفی کتاب «قصه های از امام زمان (عج): دل تنگ سرداب» نوشته فریبا کلهر؛ معصومه اجلی با معرفی کتاب «قصه های از امام زمان (عج): دختری به نام ملیکه» نوشته فریبا کلهر؛ مهدی سرداری با معرفی کتاب «قصه های از امام زمان (عج): خواستگاری» نوشته فریبا کلهر؛ ابوالفضل شعبانی با معرفی کتاب «قصه های از امام زمان (عج): آخرین رابط» نوشته فریبا کلهر؛ ابوالفضل رحیمی آسایش با معرفی کتاب «قصه های از امام زمان (عج): سه نشانه» نوشته فریبا کلهر؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

بازدید مدرسه دخترانه شهید فهمیده از کتابخانه همراه با نشست جمع خوانی

 

در پی رایزنی های مسئول کتابخانه امام علی(ع) با دبستان دخترانه شهید فهمیده، دانش آموزان این مدرسه ضمن بازدید از بخش مختلف کتابخانه و آشنایی با خدمات و کارکرد آن در نشست جمع خوانی شرکت کردند.  در این نشست، توسط دانش آموزان مقطع ششم دبستان از کتاب «آنکه دیرتر آمد» نوشته الهه بهشتی جمع خوانی و بلندخوانی شد.

 

جمع خوانی کتاب توسط اعضا کتابخانه

 

در دیگر نشست کتابخوانی، قربانی رضوان ضمن دعوت از کودکان و نوجوان به معرفی و چکیده گویی از کتاب های «استقبال» نوشته محمدتقی اختیاری و «داستان راستان» نوشته استاد مرتضی مطهری پرداخت. این کتاب که با استقبال این گروه سنی همراه بود توسط شرکت کنندگان جمع خوانی و همخوانی شد. در پایان کودکان و نوجوانان به بیان دیدگاه های خود در باره کتاب و داستان های آن پرداختند.

 

برگزاری نشست کتاب خوان توسط معصومه بداقی کتابدار بخش کودک و نوجوان

 

در این نشست پنج نفر از اعضا به معرفی کتاب های خوانده شده به شرح زیر پرداختند:

 

مهدی سرداری با معرفی کتاب «قصه هایی از امام علی (ع)» نوشته مسلم ناصری؛ حدیثه لطفی جوان با معرفی کتاب «سرنوشت بلوط پیر» نوشته گراهام باب؛ نرگس جهاندیده با معرفی کتاب «قصه هایی از عطار نیشابوری» نوشته فاطمه شیروری؛ فاطمه عبدی با معرفی کتاب «کلیله و دمنه» نوشته مریم شریف رضویان؛ یاسین لطفی جوان با معرفی کتاب «پی پر مهمان نوازی یاد می گیرد» نوشته فتاحی؛ تجربیات مطالعاتی خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک گذاشتند.

 

در پایان، ارائه دهندگان برای دیگر اعضا، نمایشی را با موضوع تاثیر خواندن و مطالعه در ارتقا فرهنگ خانواده ها و  جامعه اجرا کردند.
بيشتر
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما